Rehabilitacja kontuzjowanych sportowców - www.mopper.pl

    

Rehabilitacja kontuzjowanych sportowcówOd wysoce dawna społeczność zdaje sobie sprawę z tego, że w zdrowym ciele rezyduje zdrowy duch. Stąd już w wyjątkowo starych czasach robiono wszystko, co tylko wykonalne, w kierunku tego, by poprawiać kondycję organizmu i na tyle, na ile to wykonalne, przywracać ludziom sprawność po doznanych urazach. Wiadome jest natomiast dla wszystkich, iż poziom kondycji ruchowej i odczuwanej w tym względzie samodzielności w kwestii poruszania się, w bardzo wielki sposób działa na komfort życia jakiegokolwiek człowieka. Stąd także w ostatnich czasach efektywnie oraz profesjonalnie prowadzona fizjoterapia mająca na celu odrestaurowanie dużej sprawności jest tak niezwykle istotna, a jej początków można szukać już w czasach antycznych. 

Związek pomiędzy ułożeniem ciała, a stanem zdrowia oraz samopoczuciem rozumiano już w dawnych Chinach, na co zwracał uwagę sam wielki mędrzec, Konfucjusz. Wagę gimnastyki znali również Hindusi, od jakich cywilizacja Zachodu przejęła jakże powszechną w teraźniejszych czasach jogę. O wyjątkowej roli gimnastyki w codziennym życiu mówili też lekarze w starożytnej Helladzie oraz Rzymie. Konwencjonalna fizjoterapia zorientowana na konkretne środki służące przywracaniu zdrowia i sprawności zakwitła natomiast zaledwie w dziewiętnastym wieku, natomiast prawdziwy boom przeżyła w wieku dwudziestym. Funkcjonuje obecnie bardzo dużo podtypów fizjoterapii, a jednym z nich jest terapia manualna.

Na terapię manualną składa się wyjątkowo wiele procedur i metod, jakich istotą jest ocenianie oraz usuwanie schorzeń układu ruchu. Jest to więc istotny składnik w takiej sprawie, jak chociażby rehabilitacja sportowców, chociaż nie tylko. Nazwa terapii wywodzi się stąd, iż całą swoją działalność leczniczą specjalista wykonuje dłońmi. Terapia ta posiada charakter kompleksowy i wykorzystuje się w niej sporo złożonych działań, takich, jak masaż, rozciąganie czy manipulacje. Korzyści z poddania się fizykoterapii jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim, w wyniku poddania się jej, wyjątkowo często udaje się zupełnie zlikwidować źródło dolegliwości zdrowotnych, a zatem prawdopodobne jest niejednokrotnie całkowite uwolnienie się przez pacjenta od dyskomfortu. Terapia manualna prowadzona w ramach fizjoterapii w znaczny sposób podnosi również komfort życia tych pacjentów, u jakich całkowite zlikwidowanie przyczyny problemu nie jest niestety realne. 

Pomimo to, ogranicza się u nich poziom odczuwanego wciąż bólu, a zarazem powiększa się ich mobilność ruchowa, a co z tym idzie, także i poziom swobody, co jest bardzo istotne. W wielu wypadkach terapia manualna oraz fizjoterapia w ogóle zmniejszają całkowity czas leczenia oraz pobudzają powrót do pełnej sprawności. Pozawalają też one uniknąć konieczności odwoływania się do długotrwałego leczenia farmakologicznego, jakie obciąża narządy wewnętrzne. Dodatkową zaletą tejże metody działania jest to, iż wyjątkowo często może być ona stosowana bezpośrednio w domu chorego, co pozwala uniknąć wielu komplikacji. Fizjoterapię można prowadzić albo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, albo drogą leczenia prywatnego – tam z zasady czas czekania na leczenie jest o dużo krótszy.

Motus Fizjoterapia
Rehabilitacja sportowców Wrocław
http://www.motus-fizjoterapia.pl/metody-leczenia

ul. Szwedzka 7c
54-401 Wrocław
Tel. 503581225
NIP: 8942886835
REGON: 022505786Mopper.pl
Witamy!

Sprzątanie to nasza pasja!!! Trudno w to uwierzyć? A jednak.

Znając oczekiwania klienta i mając jasno wyznaczony cel potrafimy doprowadzić do porządku...

Proekologiczny worek na śmieci
Jak prawidłowo segregować resztki? Wielokrotnie z powodu swego lenistwa nie mamy pojęcia o ścisłej segregacji śmieci. Zaniedbujemy ten obowiązek, zapominając o tym, że będzie to to pierwszy krok ku poprawieniu jakości środowiska naturalnego wokoło nas. W nawale powszednich spraw...
Mopper wybiera studio tatuażu
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tatuaże kojarzyły się nam z ludźmi, którzy mają za sobą pobyty w więzieniu. Kultura więzienna wyjątkowo mocno związana była z tatuażami. Każdy malunek na ciele więźnia posiadał określoną symbolikę: jeden mówił jak długo jest już za kratami,...